همایش لبخند خداوند

مدیر عامل دارالاکرام در همایش مشهد:

مشتاقان تحصیل فاقد پدر یا توان تحصیل نباید دغدغه کسب علم به خود راه دهند.

موسسه دارالاکرام شعبه مشهد با هدف جذب حامی واعلام شروع فعالیت این شعبه در مشهد اقدام به برگزاری همایشی با عنوان لبخند خداوند کرد ،هدف اصلی این همایش جذب حامی مالی برای تعدادی از دانش آموزان موسسه بود که از کمک هزینه تحصیلی بی بهره بودند. با لطف خداوند ونیت خیر تعداد کثیری از خیرین این همایش برای دانش آموزان موسسه نتیجه بسیار خوبی به بار آورد. عناوین کلی برنامه های همایش به شرح زیر بود:

همایش در ساعت   ۱۷:۳۰  در سالن عباس زادگان واقع در میدان احمد آباد مشهد برگزار شد این سالن از طرف آقای عباس زادگان به صورت رایگان در اختیار موسسه قرار گرفت.


برنامه با تلاوت آیات قرآن مجید توسط همیار موسسه آقای همای آغاز شد و بعد از نواخته شدن سرود ملی ،سرپرست شعبه مشهد مدعوین جی ،توضیحاتی در مورد روند کار موسسه داد واظهار داشت که حمایت موسسه از این دانش آموزان فقط به صورت مالی نیست و امکانات  فرهنگی،بهداشتی-درمانی و آموزشی ویژه ای نیز برای آنها انجام می شود. که البته این اقدامات به همت همیاران ومددکاران افتخاری موسسه  تحقق یافت. بعد از اظهارات خانم آگاه ، آقای متقی  مدیر عامل دارالاکرام به ایراد سخنرانی پرداختند وطی تکمیل صحبت های خانم آگاه عنوان کردند:این موسسه برای کودکان مستعد آسیب دیده ،که دچار فقدان پدر وآسیب های اجتماعی شده و توان ادامه تحصیل آزارشان می دهد ایجاد شده که برای آینده آنان سرمایه گذاری کند ،تا این مشتاقان محروم نگران آینده شان نبوده و غبار غم از چهره شان پاک شود.

بعد از سخنرانی آقای متقی مجری برنامه توضیحاتی در مورد پکیج های تبلیغاتی که بدو ورود مهمانان به آنها ارائه شد توضیحاتی ارائه وتاکید کرد که فرم نظر سنجی و برگ حمایت نامه دانش آموز را در صورت تمایل، تکمیل و به همکاران موسسه تحویل دهند.

بعد از آن به منظور  وجلوگیری از کسالت حاضران، هنرمند مشهدی آقای باوفا به اجرای برنامه ای طنز پرداخت که مورد توجه قرار گرفت، بعد از اجرای برنامه ،پنل تخصصی با حضور هیئت مدیره تهران آقای متقی، خانم امام، خانم امامی، آقای کاشفی، آقای مهدوی برگزار شد که بعد از توضیحات تکمیلی در مورد کار موسسه به سوالات حاضرین و مهمانان پاسخ داده شد، سوااتی مطرح شد مثل تفاوت های همیار،حامی ومددکار و… که توسط این افراد پاسخ داده شد.بعد از جلسه پرسش وپاسخ ،آقای دکتر بهادر خان، روانشناس و مدیر مسئول موسسه اندیشه و رفتار مشهد در مورد مهارتهای زندگی وعلت آگاهی از این مهارتها ایراد کرد و طی توضیحات در این زمینه عنوان کرد:رنج بردن زاییده جهل وغفلت است. وی خاطر نشان کرد:شادی دادن هنر است وشاد کردن هنری والاتر اما شادی که برخاسته از شناخت دل وجان باشد وانسان سالمی که مهارتهای زندگی را می داند،زندگی شاد و واقعی تری دارد…

بعد از سخنرانی دکتر بهادر خان، هم خوانی و هم نوازی و استاد دانشگاه آقای افضلی و دوتارنوازی عثمان محمد پرست، فضای متفاوتی را برای همایش ایجاد کرد.

همایش با شعر خوانی دانش آموز ممتاز موسسه زهرا، پایان یافت.

در حاشیه همایش، نمایشگاه عکس مهندس هومن رضایی به نفع دانش آموز موسسه در محل همایش بسیار مورد توجه قرار گرفت و تقریبا تمام عکس ها به نفع موسسه فروش رفت .

از دیگر حاشیه های همایش کمک های مالی متفرقه خیرین به موسسه  بود و در کنار این کمک ها ،افرادی که حامی مالی دانش آموزان موسسه شدند توانستند با کمک های خیر خود تعدادی از  دانش آموزان را بورسیه تحصیلی کنند.

همایش تا حدود ساعت ۱۰ طول کشید و نکته جالب توجه حضور مهمانان تا انتهای برنامه بود که همین نشان موفقیت همایش وبرنامه بود.