یک خبر خوب و تجربه موفق برای گسترش مهربانی در شهر خمین

توسعه مهربانی در پایتخت ایران و حمایت از دانش آموزان مستعد کل کشور با حضور اهالی و اقلبتهای مقیم مراکز استان ها در تهران با همکاری  موسسه دارالاکرام
به گزارش روابط عمومی، مدتی است در شهرستان خمین، با کمک همیاران نیک اندیش، فعالیت دارالاکرام شروع شده  است و با همکاری آموزش پرورش رشد خوب و قابل قبولی به دست آمده است. بر اساس فرمول جدیدی که در راه اندازی شعب جدید موسسه به وجود آمده است، در ابتدا هر منطقه و شهرستان با همکاری دارالاکرام حدود ۵۰ دانش آموز را جهت حمایت معرفی می کنند و  دارالاکرام مراحل بورسیه و حمایت آنها را انجام می دهد  و در ادامه معتمدین منطقه با استفاده از ظرفیت های بومی و محلی جهت همکاری بیشتر فعالیت خود را آغاز می کنند .

بارها گفته شده ظرفیت بومی های هر شهر و استان در تهران فراوان است  که می توان جهت توسعه هر استان از ظرفیت آنها استفاده نمود که پیرو آن روز دوشنبه مورخ ۱۹ آذر با میزبانی خمینی ها مقیم تهران بدون اینکه دارالاکرام ریالی هزینه کند، حدود ۲۰ نفر از اهالی این شهرستان در رستورانی جمع شدند و میزبان دارالاکرام بودند.
در این جلسه  مدیریت موسسه با پرزنت اهداف و فعالیتها و معرفی سامانه آنلاین به مهربانی و با نشان دادن ابعاد کار وحتی پرونده های دانش آموزان و گزارش های مددکاری، مخاطب در فضای ملموس موسسه قرار گیرند. خداوند را شاکریم در یک جلسه برای ۱۴۰ مددجو حامی جذب شدبه طوری که برخی از  افراد ۲۰ مددجو را یک جا جهت حمایت و بورسیه تحصیلی انتخاب کردند و از نظر  اخلاقی تعهد دادند در سال بعد همکاری بیشتری با دارالاکرام داشته باشند.
لازم به ذکر است استمرار این موفقیت در گروه ارایه گزارش های خوب و تاثیر گذار برای حامیان است که همیشه الویت موسسه دارالاکرام بوده است.
مددکاری مطمئن و گزارش به حامی دو اصل پیشرفت ما هستند  و به جدیت این دو امر را تا رسیدن به نقطه مطلوب دنبال می کنیم.

 

 

موسسه خیریه و عام المنفعه دارالاکرام که بیش از ۱۷ سال است در حوزه حمایت از تحصیل کودکان با توجه به کرامت ذاتی انسان‌ها فعالیت می‌کند. این موسسه با داشتن ۹ شعبه فیزیکی در کشور، بیش از ۳۰۰۰ دانش‌آموز را تحت پوشش داشته و با راه‌اندازی سامانه به مهربانی چند هدف بزرگ که شامل دسترسی به مناطق دوردست، شفافیت مالی و اطلاعاتی، افزایش مشارکت اجتماعی و ارائه خدمات آموزشی، فرهنگی، بهداشتی و درمانی، معیشتی و اشتغال‌زایی را دنبال می کند.

سامانه آنلاین به مهربانی bemehrbani.ir که از سال ۱۳۹۶ رونمایی گردید و به مدت دو سال از تولید آن زمان برده است، امکان حمایت از دانش‌آموزان سراسر کشور را فراهم کرده است. به این ترتیب که از طریق هم‌افزایی بدون نیاز به هزینه‌های تاسیس موسسه خیریه و شعب جدید از طریق برقراری ارتباط با افراد بومی معتمد در شهرهای مختلف دانش‌آموزان واجد شرایط شناسایی و در سامانه معرفی می‌شوند.