جلسه وزیر فناوری و ارتباطات آقای محمد جواد آذری جهرمی با مسئولین دارالاکرام

جمعی از مسئولین موسسه دارالاکرام  روزیکشنبه مورخ ۹۷/۴/۱۰ با وزیر ارتباطات و فناوری جناب آقای محمدجواد آذری جهرمی، ملاقات نمودند.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه ای با مدیران موسسه خیریه و عام المنفعه دارالاکرام آمادگی این وزارت برای حل معضل ترک تحصیل کودکان را اعلام نمود.

محمد جواد آذری جهرمی در این جلسه درخواست های این موسسه در جهت تسهیل دسترسی دانش آموزان این موسسه به فضای اینترنت و بهره مندی از آموزش های آنلاین دستور بررسی و همکاری را به سازمان های متبوع این وزارت خانه اعلام نمود.

چندسال پیش موسسه دارالاکرام طی نامه ای از وزیر ارتباطات درخواست کرد برایب توسعه خدمات به دانش آموزان محروم از تحصیل تسهیلاتی را در نظر بگیرد و از جمله در معاونت زیرساخت و شرکت های اپراتوری با سامانه “به مهربانی” همکاری کنند.

تاکنون معاونت پشتیبانی وزارت ارتباطات و معاون امور مشترکین شرکت مخابرات ایران و مدیرعامل شرکت ایرانسل آمادگی خود را برای حمایت از طرح های توسعه ای “موسسه دارالاکرام” برای حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل اعلام کرده اند.

موسسه دارالاکرام از سال ۱۳۸۰ در حوزه حمایت از تحصیل کودکان مستعد بازمانده از تحصیل و در معرض ترک تحصیل حمایت می کند و هم اکنون در حدود ۳۰۰۰ دانش آموز را تحت حمایت خود دارد.

این موسسه در کنار اعطای بورسیه تحصیلی خدمات آموزشی، فرهنگی، بهداشتی و درمانی و … را به دانش آموزان ارائه می دهد و هم اکنون با رویکرد به روز رسانی فعالیت های خود و گسترش کمی و کیفی این فعالیت ها اقدام به راه اندازی سامانه نرم افزاری به مهربانی bemehrbani.ir نموده است.

پیش بینی می شود: با استفاده از نرم افزار به مهربانی امکان استفاده از محتوای آموزشی بر بستر اینترنت برای دانش آموزان تحت حمایت فراهم خواهد شد.

 

جلسه وزیر فناوری و ارتباطات آقای محمد جواد آذری جهرمی با مسئولین دارالاکرام

همچنین از آنجا  که نرم افزار به مهربانی از نظر فنی نیاز به بستر های فنی در حوزه ITC  می باشد تفاهم های اولیه بین موسسه دارالاکرام و وزارت ارتباطات در زمینه های ذیل انجام شد تا در آینده نزدیک عملیاتی گردند:

  • ایجاد امکان تبلیغات اطلاع رسانی در مجموعه ابزار وزارت ارتباطات و شرکتهای تحت پوشش
  • اختصاص اینترنت رایگان با سرعت بالا به مناطق تحت پوشش موسسه به منظور آموزش رایگان ازراه دور
  • امکان استفاده از ارسال پیامک انبوه از شرکتهای اپراتور جهت اطلاع رسانی به خانواده های تحت پوشش و همچنین مخاطبین دارالاکرام
  • اختصاص زیر ساخت های سرورهای لازم برای پوشش فعالیت های موسسه و همچنین تامین امنیت آنها
  • ایجاد تسهیلات برای استفاده موسسه از فضا های فرهنگی و ورزشی سازمان ارتباطات به نفع خانواده های تحت پوشش
  • معرفی سامانه به مهربانی در شرکت ها و اپراتورهای تحت پوشش وزرات ارتباطات
  • قبول شرکت ها و اپراتورهای تحت نظارت جهت حمایت از موسسه و همچنین قبول اسپانسری برنامه های موسسه دارالاکرام

جلسه وزیر فناوری و ارتباطات آقای محمد جواد آذری جهرمی با مسئولین دارالاکرام

تفاهم نامه وزیر فناوری و ارتباطات آقای محمد جواد آذری جهرمی با مسئولین دارالاکرام

موسسه خیریه و عام المنفعه دارالاکرام که بیش از ۱۷ سال است در حوزه حمایت از تحصیل کودکان با توجه به کرامت ذاتی انسان‌ها فعالیت می‌کند. این موسسه  با داشتن ۹ شعبه فیزیکی در کشور، بیش از ۳۰۰۰ دانش‌آموز را تحت پوشش داشته و با راه‌اندازی سامانه به مهربانی چند هدف بزرگ که شامل دسترسی به مناطق دوردست، شفافیت مالی و اطلاعاتی، افزایش مشارکت اجتماعی و ارائه خدمات آموزشی، فرهنگی، بهداشتی و درمانی، معیشتی و اشتغال‌زایی را دنبال می کند.

سامانه آنلاین به مهربانی bemehrbani.ir که از سال ۱۳۹۶  رونمایی گردید و به مدت دو سال از تولید آن زمان برده است، امکان حمایت از دانش‌آموزان سراسر کشور را فراهم کرده است. به این ترتیب که از طریق هم‌افزایی بدون نیاز به هزینه‌های تاسیس موسسه خیریه و شعب جدید از طریق برقراری ارتباط با افراد بومی معتمد در شهرهای مختلف دانش‌آموزان واجد شرایط شناسایی و در سامانه معرفی می‌شوند.