• آیا کودکان بدسرپرست نیز حمایت می شوند؟ حضور فیزیکی هر پدری دلیل بر حمایت از کودک نیست. پدران بسیاری به علت اعتیاد حتی کودک آزاری می کنند. تکلیف آنها چیست؟

   بلی. یکی از ملاک ها جهت اعطای بورسیه به دانش آموزان، بی سرپرست یا بد سرپرست بودن آنان است. منظور از بد سرپرستی یعنی دانش آموزی که پدر از کار افتاده داشته باشد که به دلیل کهولت سن یا بیماری توان کارکردن ندارد. همچنین در صورت اعتیاد پدر، ترک خانواده توسط وی و یا طلاق از مادر، باز هم دانش آموز بدسرپرست محسوب شده و امکان اعطای بورسیه به وی وجود دارد. مددکار دانش آموز، شرایط زندگی وی را به طور دقیق مورد بررسی قرار داده و مشکلات و مسائل مربوط به وی و خانواده اش را از جمله اعتیاد پدر، مورد بررسی قرار می دهد. سپس گزارشی از وضعیت زندگی وی توسط مددکار تهیه شده و به سرپرست کمیته مددکاری ارائه می شود. موضوع در کمیته مددکاری مطرح و راهکار مناسب جهت حل معضلات دانش آموز و خانواده وی اندیشیده می شود. در ادامه نتایج حاصله به کمیته های مرتبط ارجاع شده و توسط مددکار دانش آموز جهت اجرای قطعی پیگیری می گردد. بدین ترتیب با نظارت دقیق زندگی دانش آموزان توسط مددکاران، سعی می گردد تا حد امکان، مشکلات آنان حل و فصل گردد.

 

 • آیا کودکان عقب افتاده ذهنی مورد حمایت این موسسه قرار خواهند گرفت؟

   خیر. هدف اصلی موسسه اعطای بورسیه به دانش آموزان واجد شرایطی می باشد که امکان ادامه تحصیل را ندارند. دانش آموزان مستعدی که به دلایلی دچار افت تحصیلی شده و یا ترک تحصیل نموده اند که اگر شرایط مناسب برای آنان مهیا گردد، به درجات عالی دست خواهند یافت. لذا کودکان عقب افتاده ذهنی یا معلول، واجد شرایط اعطای بورسیه تحصیلی نیستند. در صورت برخورد مسئولین موسسه با چنین کودکانی، آنان به مراکزی که در این حوزه فعالیت می کنند معرفی می شوند.

 

 • در صورتیکه کودکی نتوانست در مراحل تحصیل، امتیاز تعیین شده از طرف "دارالاکرام" را کسب کند، آیا جهت تعلیم حرفه مورد حمایت قرار خواهد گرفت؟ اگر جواب مثبت است، چگونه؟

   یکی از وظایف معاونت دانش آموزی در بدو ورود دانش آموز به موسسه و انعقاد قرارداد با وی، شناسایی استعدادها و توانمندی های او می باشد. پس از شناسایی استعدادهای دانش آموز، شرایطی فراهم می گردد که او در رشته مورد علاقه اش که در آن استعداد و توانایی دارد، ادامه تحصیل دهد. در این صورت وی آسان تر وارد بازار کار خواهد شد. بر فرض مثال دانش آموزانی در موسسه هستند که به رشته جوشکاری یا تراشکاری، خیاطی، بازیگری و یا نقاشی علاقه دارند، پس از بررسی دقیق توسط مددکار دانش آموز و طرح مسئله در کمیته فرهنگی، آموزشی راهکارهای مناسب جهت ادامه تحصیل دانش آموز در رشته مورد علاقه اش مهیا می گردد. اما در صورتی که دانش آموز در هر رشته تحصیلی نتوانست به حد نصاب رتبه مورد نظر بر اساس محاسبات موسسه دست پیدا کند، یک ترم به وی فرصت داده می شود و توسط مددکارش، علل مربوط به افت تحصیلی وی و عدم توانایی دانش آموز در دست یابی به امتیاز مورد نظر مورد بررسی دقیق قرار می گیرد. نیازهای دانش آموز مورد سنجش قرار گرفته و در کمیته مددکاری طرح می گردد. سپس بر اساس نیازها، راهکارهای مناسب سنجیده شده و به کمیته های مربوطه جهت اجرا ارجاع می گردد. مددکار نیز وظیفه دارد تا حصول نتیجه مطلوب موضوع را پیگیری نماید.

 • چه تضمینی وجود دارد که این موسسه مسیر سیاسی و مذهبی به خود نگیرد؟

   در مفاد منشور، موسسه "دارالاکرام" موسسه ای غیراقتصادی، غیرانتفاعی، غیرتجاری، غیرسیاسی و فرامذهبی می باشد؛ زیرا ارکان موسسه معتقدند هرگونه فعالیت اقتصادی، تجاری، سیاسی و مذهبی، موسسه را از اهداف اصلی آن دور می کند. ضمن اینکه کلیه فعالیت های مذکور دارای متولیان رسمی در جامعه می باشد. لذا یکی از افتخارات موسسه از ابتدای تاسیس تاکنون، پایبند بودن به این اصول می باشد و پس آز این نیز بر همین روال خواهد بود.

 

 • آیا امکان هماهنگی از طریق آموزش و پرورش جهت اعطای بورسیه تحصیلی به کودکان بی سرپرست و بد سرپرست وجود دارد؟

   اگر منظور شما از هماهنگی این باشد که موسسه در شناسایی دانش آموزان واجد شرایط از آموزش و پرورش و مدارس کمک بگیرد، پاسخ مثبت است و یکی از مهم ترین منابع برای شناسایی دانش آموزان واجد شرایط مدارس می باشند. در صورت هرگونه ابهام می توانید با ما تماس بگیرید.

 

 • نحوه شناسایی دانش آموزان و دانشجویان چگونه است؟

دانش آموزان و دانشجویان از طریق همیارهای موسسه که اغلب بومی منطقه می باشند، به موسسه معرفی می شوند. مدارس در انجام این امر نقش بسزایی دارند. معاونین و مدیران مدارس همیارانی هستند که مجدانه در این حوزه فعالند. آنان به لحاظ آشنایی کامل با دانش آموزان و خانواده هایشان، افرادی را که به نظر واجد شرایط باشند، معرفی می نمایند. پس از معرفی، واحد شناسایی و پذیرش اقدام به بررسی کامل شرایط دانش آموز و خانواده وی می نماید. علاوه بر مدیران و معاونین، همیاران دیگر نیز در مناطق تحت پوشش ساکنند که معتمدین ما محسوب شده و در این حوزه ایفای نقش می نمایند.

 

 • مشکلات معیشتی خانواده که تاثیر در تحصیل فرد دارد، چگونه پیگیری می شود؟

   در جلسه انعقاد قرارداد، دانش آموز و خانواده وی به مددکار معرفی می گردند. مددکار از این پس مسئول رسیدگی به کلیه امور مربوط به دانش آموز و خانواده اش می باشد و موظف است طی برنامه و زمان بندی مشخص، با دانش آموز در ارتباط باشد و از نزدیک تمامی مسائل مربوط به دانش آموز، اعم از وضعیت فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، معیشتی، بهداشتی، درمانی و .... را مورد بررسی قرار دهد. مشکلات و نیازهای دانش آموز و خانواده وی را شناسایی و به سرپرست واحد مددکاری گزارش نماید. در جلسات واحد مددکاری موضوع و نیازهای مربوط به هر دانش آموز طرح شده و راهکار مناسب تعریف و به واحدهای مرتبط جهت اجرا ارجاع داده می شود. مددکار از این پس وظیفه پیگیری تصمیمات متخذه را از واحدها دارد تا زمانی که به طور کامل راه کارها به انجام برسد. همچنین وظیفه انتقال تصمیمات به دانش آموز و خانواده وی به عهده مددکار می باشد.

 

 • آیاموسسه فقط کودکان تهرانی را تحت پوشش قرار می دهد یا در سراسر کشور نیز کودکان تحت حمایت هستند؟

   در طی سالیان گذشته کودکان و نوجوانان بسیاری از تهران و مناطق و شهرهای اطراف مورد حمایت قرار گرفته اند، از محمد شهر و ماهدشت تا اسلامشهر و رباط کریم. تمرکز پوشش در مناطق، به نفع موسسه، دانش آموزان و خانواده های آنان می باشد، زیرا در صورتی که تمامی خانواده ها در یک محدوده قرار داشته باشند، امکان برنامه ریزی در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی، درمانی و ... برای آنان راحت تر خواهد بود، نسبت به زمانی که هر یک در مناطق مختلف تهران پراکنده باشند. ولی به مرور با گسترش فعالیت ها در موسسه در نظر داریم، وسعت مکانی و منطقه ای را افزایش داده و حتی در سطح شهرستانهای کشور فعالیت نمانیم. در همین راستا با حمایت بانیان و نیت خیر حامیان تاکنون شعب موسسه در استان های خراسان رضوی، فارس، قم و البرز فعال شده است.

 

 • هزینه های موسسه چگونه تامین می شود؟

   موسسه دارالاکرام، موسسه ای غیرانتفاعی، غیرتجاری و غیراقتصادی می باشد و تنها منبع درآمد آن کمک های حامیان حقیقی و حقوقی می باشد. حامیان ما در بخش حقوقی، مراکز غیر دولتی و خصوصی و حقیقی، اشخاص می باشند.

 

 • آیا با سایر نهادها از قبیل کمیته امداد و سازمان بهزیستی و ... جهت شناسایی کودکان ارتباط دارید؟

   اگر منظور، ارتباط سازمانی باشد پاسخ منفی است. موسسه فرهنگی دارالاکرام- الفبای فردا، نهادی کاملا غیر دولتی است و با هیچ مرکز دولتی ارتباط سازمانی نداشته و کاملا مستقل فعالیت می نماید. شناسایی کودکان از طریق همیاران بومی در مناطق که اکثرا مدیران و معاونین مدارس منطقه می باشند، انجام می شود. موسسه بعضا برای شناخت بیشتر خانواده های بورسیه با این ارگان ها ارتباط برقرار می کند.

 

 • بورسیه به چه معناست؟

   به کمک هزینه تحصیلی اعطایی به دانش آموزان واجد شرایط، بورسیه گفته می شود. برای دانش آموزانی که دلایل اقتصادی مانع از ادامه تحصیل آنان شده و ترک تحصیل نموده اند و یا شدیدا دچار افت تحصیلی شده اند، در قالب اعطای بورسیه تحصیلی شرایطی به لحاظ مالی، فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، بهداشتی و درمانی فراهم می گردد تا دانش آموزان بتوانند ادامه تحصیل داده و در آینده برای خود و خانواده موثر واقع شود.

 

 • نحوه پرداخت بورسیه به دانش آموزان چگونه است؟

   محاسبه مبلغ بورسیه بر اساس جداول بورسیه صورت می پذیرد. میزان مبلغ بورسیه ارتباط مستقیم با معدل دانش آموز، مهارت ها و توانایی های هنری و ورزشی دانش آموز دارد. هر چه دانش آموز بهتر درس بخواند و معدل بالاتری در ترم تحصیلی دریافت کند، مبلغ بورسیه اش بیشتر خواهد شد. از طرفی در صورتی که دانش آموز بتواند در مدرسه، کلاس و یا منطقه در یک رشته هنری و یا ورزشی امتیازی کسب کند و مدارک و مستندات آن را به موسسه ارائه نماید، بر اساس محاسبات جدول بورسیه، مبلغ بیشتری دریافت خواهد نمود. بدین ترتیب دانش آموز ترغیب می شود، در طول ترم تحصیلی بهتر و بیشتر درس بخواند. یکی دیگر از ملاک های موثر در محاسبه بورسیه، شرکت در برنامه های برگزار شده توسط موسسه می باشد. حضور دانش آموز در مراسم های دارالاکرام- الفبای فردا و شرکت در مسابقات طرح ریزی شده نیز در محاسبه بورسیه موثر خواهد بود. لازم بذکر است برای مقاطع تحصیلی گوناگون نحوه محاسبات و جداول بورسیه متفاوت خواهد بود.

 

 • آیا حامی می تواند از نزدیک با دانش آموز دیدار داشته باشد؟

   بلی، اما از طریق مددکاران موسسه. هنگامی که حامی دانش آموزی را جهت حمایت می پذیرد، موسسه شرایطی فراهم می کند که حامی بتواند تحت ضوابطی با دانش آموز دیدار نماید.

 

 • ·برای تدریس و پیوستن به گروه آموزشی موسسه چگونه باید اقدام کرد؟

   از طریق راه های ارتباطی با موسسه. با مراجعه به تارنمای اینترنتی دارالاکرام- الفبای فردا به نشانی www.Darolekram.com می توانید روی گزینه "می خواهم همیار شوم" کلیک کرده و اطلاعات مربوط به خود را در بخش مربوطه وارد نمائید. در این باره فرم مخصوص همیاری وجود دارد که پس از ارتباط شما با موسسه، زمینه های همکاری تعیین می گردد. سایر راه های ارتباطی با موسسه در ذیل آمده است. عزیزانی که تمایل به همکاری با موسسه در هر زمینه ای را دارند، کافی است به یکی از شیوه های زیر با موسسه ارتباط برقرار نمایند.

شماره تلفن 88088999 -88561836                    شماره سامانه پیام کوتاه 500012882

 

 • آیا در موسسه دانش آموزانی بوده اند که فارغ التحصیل شده باشند؟

   بلی. ما دانش آموزانی را در موسسه داشتیم که موفق یه حضور در دانشگاه شده و در حین تحصیل نیز جذب بازار کار شدند و با توجه به این که به استقلال مالی رسیدند، خود نیز در موسسه حمایت دانش آموزی را بر عهده گرفتند و هم اکنون حامی دانش آموز و موسسه می باشند.

 

 • آیا راهی وجود دارد در جریان چگونگی اجرای فعالیت ها و نتایج حاصله قرار بگیریم؟

   بلی. گزارش تمامی فعالیت های صورت گرفته در موسسه بر روی تارنمای اینترنتی موسسه به آدرس www.Darolekram.com قرار می گیرد. همچنین موسسه خود را موظف دانسته ماهانه به حامیان و همیاران خود به طرقی که آنان تعیین نموده اند (تلفن، فکس، sms، mail، مکتوب، جلسه حضوری)، درخصوص وضعیت دانش آموزان و فعالیت جاری و گردش مالی موسسه به طور دقیق و واضح گزارش ارائه نمایند.

 

 • با توجه به اینکه میانگین مبلغ هزینه شده برای هر دانش آموز 170000 تومان است، علت اینکه حداقل پرداختی 75000تومان است، چیست؟

   میانگین مبلغی که ماهانه جهت رسیدگی به امور فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی، درمانی و آموزشی یک دانش آموز هزینه می گردد، حدود 170000 تومان می باشد. لیکن موسسه حامیان را محدود نمی کند. شاید فردی توان پرداخت این مبلغ را به صورت ماهانه نداشته باشد، ولی تمایل دارد با موسسه همکاری نموده و در حمایت از دانش آموزی با پرداخت مبلغی اندک اما ارزنده سهیم باشد. در این صورت برای موسسه پرداخت مبلغ ماهانه 170000 تومان ارجحیت دارد که بدین صورت حامی خواهد توانست حمایت کامل کودکی را از آن خود سازد ولی پرداخت مبلغ کمتر از این میزان نیز ممانعتی ندارد، در این صورت دانش آموز دارای بیشتر از یک حامی خواهد بود.

 

 • آیا مراجع عظام تقلید از بابت سروری امام (ع) و مظالم عباد مجوزی برای موسسه صادر نموده اند؟

   از آنجا که موسسه وابسته به کمک های مردمی می باشد و با توجه به اینکه مراجع عظام نیز اغلب از طریق مردم وجوهات شرعی را دریافت می دارند، لذا دریافت وجوهات شرعی تحت مجوز مراجع ذیربط برای تامین هزینه های بورسیه بلامانع است.

 

 • مبلغ بورسیه به والدین داده می شود یا به مراکز آموزشی؟

   برای هر یک از دانش آموزان به نام خود آنان حساب بانکی افتتاح می گردد که مبلغ بورسیه هر ماه به آن حساب واریز می شود. طبیعی است که این مبلغ بورسیه به افزایش سطح درآمد خانوار کمک می نماید.

 

 • اگر کودک تحت حمایت، وضعیت تحصیلی مناسبی نداشت، حمایت قطع می شود؟

   برای هر مقطع تحصیلی معدل مشخصی در نظر گرفته شده است. دانش آموز می بایست در طول ترم تلاش نماید تا معدل خود را به حد تعیین شده و یا بالاتر از آن برساند. در قبل نیز توضیح داده شد که هر چه دانش آموز بیشتر و بهتر درس بخواند و معدل بهتری را به خود اختصاص دهد، مبلغ بورسیه وی نیز بیشتر می شود. اما اگر به هر دلیلی نتوانست معدلش را به حد مورد نظر برساند، یک ترم به وی فرصت جبران داده می شود و توسط مددکار وی دلایل عدم موفقیتش مورد بررسی دقیق قرار می گیرد. مددکار و واحدهای مربوطه تلاش می کنند، مشکلاتی که مانع موفقیت دانش آموز شده را با تدابیری مناسب مرتفع نمایند. در صورتیکه در ترم بعدی نیز دانش آموز نتواند به حد معمول دست یابد، موضوع وی در هیئت مدیره موسسه مطرح و در صورتیکه اعضاء موافقت نمایند، یک ترم دیگر نیز به وی فرصت داده می شود. در غیر اینصورت دانش آموز از بورسیه خارج خواهد شد

 

 • دلیل گزینش یک لغت عربی- دارالاکرام- به عنوان نام موسسه چیست؟

   واژه دارالاکرام بیشتر برای تاکید بر روی پایه و اساس فکری موسسین که همانا حفظ کرامت انسانها است، انتخاب گردیده است. اگرچه ستاد مرکزی موسسه در تهران و کشور ایران قرار دارد اما به لحاظ زبان مشترکات زیادی با عرب ها داریم و بخشی از جمعیت کشورمان نیز عرب زبان می باشند. به همین منظور و در راستای تمهیدات اندیشیده شده، "الفبای فردا" نیز ثبت گردیده است.

 

 • آیا دانش آموز مورد حمایت برای حامی مشخص است؟

   بلی. حامی، دانش آموز خود را از آلبوم تصاویر دانش آموزان انتخاب می نماید. در این آلبوم که حاوی اطلاعات مختصری از وضعیت زندگی و بیوگرافی دانش آموز و خانواده وی می باشد، دانش آموزان واجد شرایط بدون حامی وجود دارند. حامی می تواند هر تعداد را که مد نظر دارد، بنا به تمایل خود، انتخاب و حمایت نماید. در ادامه نیز توسط موسسه شرایطی فراهم می گردد که طبق ضوابط خاص حامی با دانش آموز مربوطه ارتباط برقرار نماید.

 

 • چگونگی نظارت بر درس خواندن و ادامه تحصیل دانش آموزان بورسیه را تشریح نمائید.

   کنترل دقیق دانش آموزان از طریق مددکاران آنان صورت می پذیرد. مددکاران موسسه که اکثرا خانم های دارای تحصیلات مرتبط هستند و سوابق اجرایی متعددی در امور فرهنگی و آموزشی دارند، مسئولین اصلی رسیدگی به امور دانش آموزان و خانواده های آنان هستند. درخصوص نحوه کنترل وضعیت دانش آموز در سوال های قبل توضیح داده شده است.

 

 • اولویت شهرهایی که طرح اعطای بورسیه در آن اجرا می شود، چگونه است؟

   در طی سالیان گذشته دانش آموزانی از شهرستان های رباط کریم و نسیم شهر در استان تهران، شهرهای ماهدشت، محمدشهر، مارلیک، فردیس و توابع اطراف کرج و توابع شهرهای شیراز، نیشابور و اصفهان تحت پوشش قرار گرفته اند. برخی مناطق استان های تهران، قم، مشهد، فارس و البرز در محمدوده پوشش هستند.

 

 • وضعیت موسسه از نظر ثبت سازمانی چگونه است؟

   موسسه فرهنگی دارالاکرام- الفبای فردا، در سال 1380، به شماره 13542 به ثبت رسمی رسیده است و با هدف اعطای بورسیه تحصیلی به دانش آموزان واجد شرایط در حال فعالیت است.

 

 • موقعیت مکانی ستاد و شعب موسسه و راه های برقراری ارتباط با آن چگونه است؟

   آدرس ستاد مرکزی تهران: شهرک غرب- بلوار فرحزادی خیابان صفا - شماره 73

کد پستی: 1466934194     تلفن: 88088999 021     نمابر: 88561836-021 داخلی 123

   آدرس شعبه مشهد: حدفاصل ميدان شهدا و ميدان سراب بعد از خيابان دانشگاه 10 - شماره 148

كدپستي: 9133613434     تلفن: 05132291075- 32291076 051     نمابر: 32291076(051

آدرس شعبه قم: خیابان صفاییه - کوچه 28 (شهید زین الدین) - چهارراه اول به سمت چپ - پلاک 59

تلفن: 7841639-7841759 0253     تلفکس: 7841769(0253)

آدرس شعبه شیراز: خیابان سمیه، خیابان شهید حدادی، کوچه ششم، پلاک 30

تلفن: 32293650 (071) - 32288163 (071) - 32288164 (071)

 

 • آیا فرزندان بورسیه شده موظف به استرداد کمکهای موسسه یا کمک به موسسه برای تداوم فعالیت موسسه هستند یا نه؟

   خیر. لازم بذکر است پس از شناسایی دقیق دانش آموز واجد شرایط، با وی قرارداد بورسیه منعقد می گردد. در این قرارداد از او تعهد اخلاقی گرفته می شود که پس از کسب استقلال مالی، خود به عنوان همیار یا حامی با موسسه همکاری نماید. لکن به هیچ وجه اجباری در این زمینه وجود ندارد و هر گونه هزینه ای که صرف امور مربوط به دانش آموز و خانواده وی می شود، استرداد نمی گردد. یکی از مسائل بسیار مهم برای مسئولین موسسه حفظ کرامت و شخصیت خانوادگی انسان ها می باشد، لذا انعقاد قرارداد و گرفتن تعهد نامه اخلاقی از دانش آموز فقط جهت حفظ کرامت او و خانواده اش می باشد. البته بدین روش دانش آموز خود را موظف خواهد دانست و بیشتر تلاش خواهد کرد که در آینده در صورت تمکن مالی، به افرادی با شرایطی مشابه خود، کمک کند. هم اکنون در موسسه افرادی را داریم که زمانی خود تحت حمایت بودند و حالا خود حمایت دانش آموزی را پذیرفته اند.

 

 • گزارش های مالی و نحوه رسیدگی به کودکان چگونه به اطلاع افراد می رسد؟

   گزارش های مالی به طور کاملا شفاف و مدون هر سه ماه یکبار در تارنمای اینترنتی موسسه به نشانی www.Darolekram.com انعکاس می بابد. یکی از افتخارات موسسه شفافیت و سلامت مالی می باشد. از طرفی گزارش های مالی، رشد فرهنگی، اجتماعی، تحصیلی، بهداشتی، درمانی و آموزشی دانش آموزان به طرق گوناگون به صورت ماهانه از طرق مشخص شده توسط خود حامی، به اطلاع می رسد. ارائه گزارش به حامیان و همیاران همانگونه که قبلا نیز ذکر گردید از راه های تلفن، نمابر، تارنمای اینترنتی، رایانامه، سامانه پیام کوتاه، شبکه های اجتماعی، گزارش های مکتوب و جلسات حضوری می باشد.

 • نمونه ای از سیر اعطای بورسیه به دانش آموز را تشریح نمائید؟

   توسط مدارس، همیاران و معتمدین محل دانش آموزان معرفی می گردند.

   واحد شناسایی و پذیرش اقدام به بازدید از محل زندگی دانش آموز و خانواده وی و مصاحبه با آنان می نماید.

   اطلاعات، اسناد و مدارک مربوط به دانش آموز و خانواده وی جمع آوری شده و موضوع در هیئت اجرایی موسسه مطرح می گردد.

   در صورت موافقت با اعطای بورسیه تحصیلی به دانش آموز با وی قرارداد بورسیه منعقد می گردد.

   مددکار مربوط به دانش آموز تعیین و ارتباط بین این دو برقرار می گردد.

   اطلاعات مربوط به دانش آموز و خانواده وی جهت ورود در بانکهای اطلاعاتی به واحدها ابلاغ می گردد.

   مددکار وظیفه نظارت دقیق بر امور فرهنگی، آموزشی، بهداشتی، درمانی، اجتماعی و تحصیلی دانش آموز را بر عهده دارد و در هر بازدید از وضعیت معیشتی، فرهنگی، آموزشی، اجتماعی، بهداشتی و درمانی دانش آموز و خانواده اش گزارش تهیه کرده و به سرپرست واحد مددکاری ارائه می نماید.

   مشکلات و نیازهای مربوط به هر دانش آموز در واحد مددکاری مطرح و راهکار مناسب جهت حل موضوع و مشکل تعیین می گردد.

   تصمیمات متخذه به واحدهای مربوطه جهت اجرا ارجاع می گردد و مددکار وظیفه پیگیری موضوع را تا حصول نتیجه مطلوب بر عهده خواهد داشت.

 

 • کودکان از چه سنینی بورسیه می گیرند؟

   دانش آموزان از مقطع پیش دبستانی می توانند بورسیه بگیرند. ملاک اصلی، تحصیل می باشد. دانش آموزان در مقاطع پیش دبستانی، دبستان، راهنمایی، دبیرستان و دانشگاه در صورتی که واجد شرایط باشند، می توانند بورسیه شوند. کودکان زیر 6 سال که مدرسه نمی روند بورسیه نخواهند شد.

در صورت داشتن هرگونه سوال، ارائه انتقاد، پیشنهاد و یا شکایت و تقدیر و تشکر می توانید با شماره 02188088999 تماس حاصل نمایید.