معرفی دارالاکرام


موسسه فرهنگی دارالاکرام از سال 1380 به عنوان موسسه ای غیرانتفاعی، غیر دولتی، غیر اقتصادی و فرا مذهبی و فرا ملیتی در حوزه حمایت از تحصیل کودکان مستعد بازمانده از تحصیل، و یا در خطر ترک تحصیل با اتکا بر سه اصل خرد، مهربانی و کرامت، به منظور ارتقاء سطح فرهنگ و رشد و تعالی همه جانبه دانش آموزان فعالیت می نماید.
از ابتدای تاسیس تا سال 1384 فعالیت موسسه بر اعطای کمک های مالی محدود بلاعوض به نیازمندان و همچنین اعطای وام های بدون بهره و کارمزد به افراد نیازمند به نام صندوق قرض الحسنه وام نیکو استوار بود.
در سال 1384 علاوه بر فعالیت متداول حمایت از دانش آموزان بی سرپرست در دستورکار قرار گرفت و تا سال  1388 تعداد دانش آموزان به 138 نفر رسید. فرآیند اعطای بورسیه تحصیلی دانش آموزان و منشور 12 بند موسسه در این دوره تدوین و اجرا گردید.
از سال 1390 هیئت مدیره موسسه جهت توسعه و سازماندهی بیشتر فعالیت ها، تصمیم به تکمیل فرآیندها و استخدام پرسنل موظف گرفتند و بکارگیری ایزو 9001 و افتتاح 8 شعبه در شهرهای تهران، البرز، قم، نجف آباد، ایلام، جهرم، شیراز و مشهد از فعالیت های این دوره است که تا پایان سال 95 ادامه داشت و ماحصل آن تعداد 2000 دانش آموز تحت پوشش بود.
در حدود سال 1394 با توجه به روند رو به رشد موسسه و نیاز به گسترش فعالیت ها به منظور فراهم ساختن بستر مناسب برای دانش آموزان علاقمند در مناطق دور دست و دسترسی تمام اقشار جامعه به عنوان حامی، مددکار، همیار به دانش آموزان مستعد تحصیل، کاهش هزینه های سربار و نیز شفافیت مالی تهیه نرم افزاری به نام به مهربانی در دستور کار قرار گرفت، تا امکان ارائه خدمات آموزشی، فرهنگی، مشاوره ای و .... به صورت یکسان از نظر کیفیت و کمیت به دانش آموزان در هر جای کشور فراهم گردد.