modir

 

*محمد حسین متقی


محمدحسین متقی سال ۱۳۳۶ در قم متولد شد. وی در سال ۱۳۵۰ تحت تأثیر گروه‌های سیاسی مبارز وارد فعالیت‌های مبارزاتی شد. همین فعالیت‌ها باعث شد که مجبور به خروج از کشور شود و به سوریه و لبنان سفر کند.
وی که در انجمن ولیعصر قم با نام امام موسی صدر آشنا شده بود، در لبنان به دیدار ایشان رفت و در کنار چمران به فعالیت‌های مبارزاتی‌اش ادامه داد.
محمدحسین متقی علاوه بر تحصیلات حوزوی به تحصیل در رشتۀ حقوق نیز پرداخته است و در کنار وکالت به امور فرهنگی نیکوکارانه نیز اشتغال دارد.
وی که پس از انقلاب در زمینه‌های سیاسی و اجرایی فعالیت داشته، هم ‌اکنون مدیرعامل مؤسسۀ فرهنگی دارالاکرام- فردا است.
 
*پیام مدیرعامل موسسه فرهنگی دارالاکرام_ فردا


فراگیری دانش از شاخص های مهم پیشرفت در جوامع بشری است. شالوده تمدن بر پایه دانش بنا نهاده شده و کسانی که از این شاخص مهم بی بهره بمانند از قافله پیشرفت و تمدن بازمانده و دچار مشکلات جدی در زندگی خواهند شد. تحصیل علم و معرفت در فرهنگ ادیان نیز از اساسی ترین آموزه های ادیان ابراهیمی بویژه اسلام می باشد؛ تا جایی که اولین کلام وحی با امر به" خواندن " آغاز شده و "تعلیم با قلم" ملاک رابطه خداوند با انسان قرار می گیرد. بسیاری از کودکان و نوجوانان در جریان زندگی روزمره خود و طی سالیان متمادی آسیب های عاطفی، تربیتی و اقتصادی فراوانی را تجربه می کنند و و بعضا به توقف سیر تعلیم و تربیت کودکان در آن خانه می انجامد و پدیده شوم کودکان کار، کودکان خیابانی از میان آنها سر باز می کند. ناگفته پیداست که این آسیب در فاصله نه چندان طولانی به چه مشکلات اساسی در زندگی آنان تبدیل می گردد و در جامعه ای که بسیاری از فرزندان از امکانات و فرصت های شغلی و تشکیل زندگی عادی محروم می مانند؛ به سر آن چه می آید و گروه های مافیایی فساد از آنان چه ابزارهایی برای جرم و جنایت نمی سازند و آینده آنان و جامعه ای که آنان در آن زندگی می کنند به کدام سوی راه می برد؟!


"موسسه فرهنگی دارالاکرام- فردا"، بر این باورست که با تشویق انسانهای نیکوکار، صیانت بخشی از سرمایه های انسانی جامعه را عهده دار گردد و با دعوت از حامیان و بانیان امور خیر، در چارچوب برنامه منظم تحصیلی، فرهنگی و درمانی آنان را تحت حمایت قرار داده و با اعطای بورسیه تحصیلی، کودکان و نوجوانان در راه کسب علم و دانش یاری نماید. "دارالاکرام- فردا" با پرهیز از گرایش های سیاسی و فرقه ای و با اتکا به کمک های انسانهای نیکوکار نوعدوست به عنوان موسسه ای مردم نهاد، غیر دولتی، غیر انتفاعی و غیر اقتصادی کمر همت به این مهم بسته است و با ایمان و اعتقاد راسخ به رحمت لایزال الهی و کرامتی که او به همه انسانها عطا کرده است، با رعایت اصل احترام به کرامت ذاتی انسان ها، راه خود را در ساختن جامعه ای بهتر و به دور از جهل و خرافات می پیماید.


بدان امید که بتواند گامی به سوی خوبی ها و روشنایی ها بر دارد و از این طریق در استقبال از انسانهای نیکوکار در راستای حمایت از تحصیل کودکان و نوجوانان فعالیت نماید.