کافه کتاب در جهرم

اولین کافه کتاب شهرستان جهرم به همت موسسه خیریه دارالاکرام این شهرستان با حضورمسئولین وکارشناسان امور فرهنگی شهرستان، افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی، مسئولین دارالاکرام هدف از افتتاح این کافه کتاب را، جرقه آغازین برای اتفاق های فرهنگی و هنری برای خانواده های تحت پوشش و عموم مردم شهرجهرم قلمداد می کنند و با تاکید بر اینکه این طرح در راستای ترویج فرهنگ مطالعه است، یکی از اهداف دارالاکرام را حمایت از نهادهای فعال در عرصه های فرهنگی و کتابخوانی در علم آموزی و رشد فرهنگی در جامعه برشمردند.

در این راستا سرپرست موسسه دارالاکرام در شهرجهرم، با بیان اینکه برای این کافه کتاب برنامه های متنوعی در نظر گرفته شده است اهداف کلی از افتتاح کافه کتاب را در موارد ذیل معرفی نمود:

۱- ایجاد محافل ادبی و نقد مانند شعرخوانی،داستان خوانی ،تئاتر، معرفی مفاخربزرگ جهانی ، به عموم مردم به ویژه جوانان

۲- نمایش ونقد فیلم

۳-اشتغال زایی برای مادران سرپرست خانواده

۴-کسب درآمد به نفع دانش آموزان نیازمند

۵- اجرای برنامه های ویژه مدارس نظیر جشن تولد گروهی ، جشن تکلیف و…

۶- برگزاری جلسات رونمایی ونقد کتاب های تازه منتشر شده

 

 

——————————————————————————————–

موسسه دارالاکرام از سال ۱۳۸۰ در حوزه حمایت از تحصیل کودکان مستعد بازمانده از تحصیل و در معرض ترک تحصیل و با داشتن ۹ شعبه فیزیکی در شهر های مختلف کشور، حمایت می کند و هم اکنون در حدود ۳۰۰۰ دانش آموز را تحت حمایت خود دارد.

این موسسه در کنار اعطای بورسیه تحصیلی خدمات آموزشی، فرهنگی، بهداشتی و درمانی و … را به دانش آموزان ارائه می دهد و هم اکنون با رویکرد به روز رسانی فعالیت های خود و گسترش کمی و کیفی این فعالیت ها اقدام به راه اندازی سامانه نرم افزاری به مهربانی bemehrbani.ir نموده است.

پیش بینی می شود: با استفاده از نرم افزار به مهربانی امکان استفاده از محتوای آموزشی بر بستر اینترنت برای دانش آموزان تحت حمایت فراهم خواهد شد.